O metodzie TRE

TRE® (Tension &Trauma Release Exercises) – ćwiczenia, które uwalniają traumę, stres i emocje.

To skuteczna technika redukcji głębokich napięć mięśniowych, radzenia sobie ze stresem, lękiem, przemęczeniem, pozwalająca wrócić do zdrowia po trudnych przeżyciach, w tym i tych traumatycznych, wspiera leczenie chorób autoagresywnych.

Ćwiczenia TRE mogą stosować osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.

Ćwiczenia TRE opracowane są w taki sposób, aby sztucznie wywołać w człowieku mechanizm drżenia i uwolnić głębokie napięcia utrzymujące się w ciele. To użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami. Drżenia, przechodząc przez zarówno duże grupy mięśniowe, jak i mięśnie głębokie, rozluźniają i relaksują je.

Metoda TRE – ma korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr A. Lowena, natomiast twórcą zestawu ćwiczeń jest dr D.Berceli – międzynarodowy ekspert w dziedzinie pracy z traumą.

 

David Berceli (https://uwolnijcialo.pl/metody/attachment/david-berceli/)